Jak dodać więcej zdjęć na stronie www. Czyli galeria zdjęć z miniaturkami do powiększenia.

1. wybierz odpowiednią stronę internetową w panelu CMS do edycji. W wersji administracji od 3.0 wybierz ikonkę wiersza

wybierz stronę

 

2. Przejdź do edytora tekstowego gdzie wprowadzasz teksty na stronę. Kliknij lewym przyciskiem myszy w miejsce gdzie ma się pojawić galeria zdjęć.

3.Odszukaj ikonki szablonów i naciśnij ją. po czym wybierz odpowiedni rodzaj galerii dla twojej nowej strony

galeria

 

4. Zaakceptuj stronę - AKTUALIZUJ DANE

5. Kliknij w ikonkę miniatury zdjęcia obok nazwy strony

 

6. Dodaj tyle zdjęć ile potrzebujesz.

Kliknij na przycisk Wybierz pliki...


po naciśnięciu przycisku wybierz zdjęcia z dysku komputera - możesz zaznaczyć wiele plików. Po naciśnięciu otwórz zacznie się ładowanie plików po czym strona się przeładuje.

DLA STARSZYJ WERSJI ADMINISTRACJI:
Możesz dodać wiele zdjęć od razu naciskając klawisz UPLOAD przy hurtowym dodawaniu zdjęć (Możesz zaznaczyć wiele zdjęć z dysku przytrzymując Shift lub ctrl na klawiaturze).

Lub dodać pojedynczo poprzek klawisz przeglądaj.

UWAGA ! nie zapomnij zminiejszyć zdjęcia przed załadowanie. Mniejszy to czas ładowania się zdjęć oraz grafiki będą mniejsza i strona będzie się szybciej ładowała

załaduj zdjęcia

 

DODATKOWA OPCJA SORTOWANIA ZDJĘĆ DLA NOWSZEJ ADMINISTRACJI

(stara wersja administracji nie posiada jej):


UWAGA !!!
UŻYWAJ TEJ OPCJI WYŁĄCZNIE WTEDY GDY CHCESZ POSEGREGOWAĆ ZDJĘCIA - po naciśnięciu na button z wyborem/nazwą pokażą się wybrane zdjęcia do niej przypisane.
Jeśli chcesz pokazać wszsytkie zdjęcia(miniaturki) NIE KORZYSTAJ Z TEJ OPCJI !!!


Kliknij przycisk dodaj nową kategorię - utworzy się nowa pusta nazwa - kliknij [ EDYTUJ ] i zmień jej nazwę - jest to sortowanie zdjęćWybierz interesujące cię zdjęcia (klikając na kwadracik obok miniatury) które chcesz dodać do grupy którą stworzyłeś. Następnie wybierz z listy nazwę do której chcesz przyporządkować zdjęcia i naciśnij przycisk: USTAW RODZAJ GALERII. po przeładowaniu się strony obok miniatury po prawej strony pokaże się nazwa grupy do której należy zdjęcie.  Ważne: Jeśli nie dodasz zdjęcia do grupy zdjęcie może się nie pokazać na stronie

Powered by: cdx.pl